בשלובים: 3183 חברי רשת, 206.קבוצות

ספר "צרור מפתחות להוראה"

2182 צפיות

הספר "צרור מפתחות להוראה" מוקדש כולו להכשרה המעשית של המורה. בספר מרוכזים רעיונות מעשיים להוראה בכיתה, שנאספו לאורך כעשור שנים מעשרות מורות מאמנות, שאימנו את הסטודנטיות שהדרכתי במכללת לוינסקי לחינוך. הספר מבוסס על עבודת הדוקטורט שלי באוניברסיטת חיפה בהנחיית פרופסור מרים בן פרץ.

פרטים נוספים על הספר באתר  http://www.kishurey-horut.co.il

 

תגובות

 • יהודית 23:05 @ 20-03-2011

  בס"ד
  האם בספר יש התייחסות לסוגי אוכלוסיית תלמידים? או הספר מדבר בכלליות על כלל התלמידים?

 • ד"ר אורה רבר 07:55 @ 24-03-2011

  ליהודית שלום

  ראשית, תודה על ההתעניינות. הרעינות שבספר לוקטו ואורגנו מתוך ה"עצות" וצפייה בהוראה בפועל במורות מאמנות בבתי ספר יסודיים. מכוון ש"תלמידים בעלי צרכים מיוחדים" משולבים בכיתות הרגילות והמורות מתמודדות עם השילוב, (למרות שלעיתים קרובות הן לא קיבלו הכשרה מתאימה לכך), חלקים משמעותיים בספר עוסקים במישרין או בעקיפין בנושא השילוב. 

  אחד מארבעת התחומים שבספר מוקדש ל"שונות בכיתה"- שמשמעותו המעשית היא דרכים לשילוב הילד בעל הצרכים המיוחדים בכיתה הרגילה. גם מתוך הפרקים האחרים, ובמיוחד מתוך הפרק העוסק ב"ארגון וניהול כיתה" ניתן לגזור כלים מעשיים לשילוב.  מכוון שאני יועצת חינוכית בהכשרתי ובעלת ניסיון עשיר ומגוון בתחום היעוץ, בחלקו הגדול של הספר ניתן למצוא רעיונות הנוגעים לטיפול בפרט בכיתה. גם בפרק העוסק ב"תכנון לימודים" , למשל, יש התייחסות מיוחדת לשילוב- דרך המלצה על גיוון באסטרטגיות ההוראה, דרכי ההוראה והערכה, ועוד.

  אם יש לך שאלות נוספות  את מוזמנת לצלצל אלי 03-5405167

  בברכה אורה