בשלובים: 2950 חברי רשת, 2 עכשיו ברשת, 204.קבוצות

העברית הדיגיטאלית

700 צפיות
  • ציבורי

העברית הדיגיטאלית

נוצר על ידי יפעת בן אהרון 10:16 @ 06-05-2015 תגובות (1)

האינטרנט והרשתות החברתיות נכנסו במלוא עוצמתן לחיינו בשנים האחרונות והביאו למהפכה טכנולוגית, חברתית אך גם לשונית.

השאלה הנשאלת האם התהליך שעוברת השפה העברית הינו חיובי? שלילי?

התשובה אינה חד משמעית.

מילים רבות מהאנגלית חדרו ללקסיקון שלנו, קיצורים רבים של מילים נמצאים ברשת, ניסוח משפטים קצרים ולעיתים חסרים גם הם בנמצא.

במקביל האקדמיה ללשון הכניסה חידושים לשפה בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית כמו: מסרון, מרשתת, תגובית וכו', אך הם אינן נקלטות והמשתמשים בוחרים עדיין להשתמש במילים הלועזיות.

נוצרות מילים חדשות בשל הצורך של המשתמשים כמו: "תפייסבקי לי", "לצ'וטט", "אסמס לך", אך גם אלו מבוססות על סלנג ולעז.

ניתן לראות שהשפה באינטרנט משקפת את מצבה של העברית במובנים רבים, לדעתי, היא משקפת מצב בו השפה מאבדת אט אט את מעמדה.

תגובות

• מזל דן 17:33 @ 22-05-2015

יפעת, אני מאוד מסכימה איתך.

אני מורה לאזרחות, וכרשא אני בודקת מבחנים או עבודות אני מוצאת את עצמי מנסה להבין כל מיני קיצורים. לפי דעתי הילדים מתחילים לשכוח את השפה העברית. הם כותבים כמו שהם מדברים.

בנוסף ניתן לראות שגם בתקשורת משתמשים בקיצורים כאלה, למשל ניתן לשמוע בהרבה תוכנית טלויזיה, או מנחים המשתמשים בעולם המושגים של הווצאפ והאינטרנט.לפי דעתי תפקידנו כמורים זה לעודד אותם לקריאה, לכתיבה, לניסוח ואפילו הבנה.