בשלובים: 2899 חברי רשת, 203.קבוצות

נוכחות הורית על חשבון פרטיות הילד - האם זה נכון לעשות?

2359 צפיות
  • ציבורי

נוכחות הורית על חשבון פרטיות הילד - האם זה נכון לעשות?

נוצר על ידי אבי 01:25 @ 25-05-2014 תגובות (5)

לדעתי אחד הדברים החשובים שמאפשרים לנו לשמור על ילדינו הוא נוכחות הורית. הבעיה עד כמה אנו יכולים להיות נוכחים בכל פעילויות ילדינו ברשת והאם זה נכון לפלוש לפרטיותם ? אין לי ספק שהורה צריך ללמוד לקרוא "תמרורי אזהרה" שאותם הילד "מפזר", ואם משהו נראה חריג או לא בסדר אז לדעתי יש מקום לשקול להיות נוכח יותר גם על חשבון פרטיות הילד

תגובות

• ליעד ברח"ד 11:29 @ 14-05-2015

מסכים איתך לגמרי שאם יש לילד חשבון ברשת חברתית- הכרחית נוכחות ההורה לצורך מעקב. אני באופן אישי חושב שהדבר הוא גם על חשבון פרטיות הילד, בסופו של דבר זה נעשה למענו, ובתור ההורה שלו, והאחראי על חינוכו ובריאותו הנפשית, זה זכותך ואף חובתך.

אני הייתי מוסיף לכך גם מגבלות נוספות, כמו כמות הזמן המותרת לילדים לגלישה ברשתות, סוג הרשתות/אתרים המותרים וכו'.

ליעד ברח"ד

• שרית עתמי רדא 02:31 @ 28-05-2015

גם אני מסכימה שאכן יש צורך בבקרה שלנו ההורים, יתרה מזאת עלינו להכיר את הרשתות החברתיות של ילדנו, אותן רשתות שבהן "מבלים" ילדנו בשעות הפנאי, לאחרונה בתי ביקשה ממני כמו שאר חברותיה שגם לה יהיה אינסטגרם, הסברתי לה שראשית עלי לבדוק מהו אותו יישום, גם עלי לאסוף מידע על אותו יישום שאין לי מושג בו , ואין זו בושה בעיניי , לפני שאאשר לה.

בשטח ניכר כי הורים ממהרים להנהן לחיוב בעוד שאין להם מושג מה ההשלכות של אותו יישום, לכן בדבר שאלת הנוכחות ההורית תחילה עלינו להכיר לעומק את אותן רשתות חברתיות.

ואחרי שיהיה לי את הכלים אין ספק שחשוב שתהיה לי נוכחות הורית גם היא על חשבון הפרטיות של בתי.

• ריקי 21:32 @ 30-05-2015

מסכימה בהחלט עם כולכם. בקרת ההורים בגילאים הללו היא קריטית. לדעתי, עדיף כביכול לפגוע בפרטיותו של הילד ולא לגלות בדיעבד כל מני דברים נוראיים כאשר כבר מאוחר מדיי. הילדים לא מפעילים שיקול דעת נכון הרבה פעמים ונטייתם להיפגע היא גבוהה. בדיוק לנקודה זו נכנסת אחריות ההורים. אין לנו ברירה כהורים, עלינו ללמוד על היישומים והרשתות החדשות ולהבין את משמעות השימוש בהם על מנת להגן על ילדינו. פרטיות תהיה להם כאשר יגדלו ויעזבו יום אחד את הקן :).

• מיכל הדר 11:27 @ 18-01-2016

לדעתי נוכחות הורית חשובה מאוד, באתר נוני קראתי מאמרים רבים על הורות ואיך להתנהג מול הילדים בסיטואציות רבות. כן, סבורני שיש להגביל את פרטיות הילד בגילאים בהם הוא יכול להחשף לחומר שאינו תואם את הערכים שעליהם אנו מחכנים אותו.

• זיו לפיד 23:49 @ 02-02-2016

מסכים עם כל מילה

הגנה על ילדים ברשת

הגנה על ילדים ברשת

איך למנוע מילדינו להיחשף לתוכן פוגעני ?