בשלובים: 3023 חברי רשת, 1 עכשיו ברשת, 204.קבוצות

שיעור מתוקשב במתמטיקה

699 צפיות
  • ציבורי

שיעור מתוקשב במתמטיקה

נוצר על ידי פאתן 08:48 @ 24-01-2012 תגובות (5)

תגובות

• פאתן 08:48 @ 24-01-2012

שילוב תקשוב בהוראה - מה זה אומר?

• צביה לוטן 19:55 @ 24-01-2012

זה אומר שיש לחבר את התקשוב עם הפדגוגיה ועם הדיספלינה. למצוא איפה התקשוב תומך בהבנת הדיסציפלינה.

כשחושבת על מתמטיקה ועל שיח מתמטי - חושבת היכן יכול התקשוב לעודד שיח מתמטי.

• פאתן 08:44 @ 25-01-2012

בוקר טוב צביה

כמורה למתמטיקה ושחושבת על השיעורים שלי כל הזמן מין ביקורת האם אני בדרך הנכונה? להמשיך כך או תמיד לעצור רגע ולבחון הדברים מנוקודות אחרותת, וזה באמת מוביל אותי על סוג השיח המתרחש הכוונה לשיח המתמטי לפעמים שמבאיה סיפור מתמטי להשמעה הילדים מתבקשים להקשיב ולעקוב אחרי המושגים המתמטים הנזכרים תוך כדי הסיפור ואני חושבת במשך זמן לא רע הילד ירכוש אוסף של מושגים מתמטיים שמאפשרים לו שמדבר ומשוחח מתמטיקה לעזור איפה הוא משמש כל מושג ומושג .

שמדבר עם חברים כפעילות מסכמת למה שהוא שמע וראה אז נוצר בניהם שיח מתמטי וזה תועד מספר פעמים בתצפיות ראויות לעין.

פאתן

• אבלין 18:40 @ 27-01-2012

שלום רב מצטרפת לפאתן בתשובה
    חושבת שהמחשב כלי שמעודד שיח מתמטי, דרך האינטראקציה שיכולה להיות בעבודה משותפת  בין התלמידים, בנוסף דרך הכוונת המורה לתלמידים כדי  להגיע לתשובה נכונה  צעד חשוב מאוד
    ומעודד שיח מתמטי בין התלמידים והמורה.
    לפני כמה שבועת פתחתי דיון על לוח חכם, ואת צביה  הובלת אותו דרך השאלות שלך להתמקדות, ולמתן תשובה לנושא שאת רצית שנדון בו וזו דרך נהדרת שכל מורה יכול להיות יצרתי בשאלת השאלות, בדיון, בהפניה למקום חיפוש לכן המחשב אכן מעודד שיח מתמטי.

• פאתן 07:46 @ 28-01-2012

בוקר טוב אבלין, צביה וכולם

בשבוע שעבר התבקשנו לקרוא מאמר באנגלית שמכוון סוג השיאולות שאני כמורה שואלת אותם בשיעורי המתמטיקה!

הוא נותן לנו להסתכל פנימה קצת ולבחון האם אני בדרך הנכונה האם הרוטינות שאני משמש הן כן אלה שצריך להמשיך בהן או לשנות  משהו בקרירה שלי!

בעצמי אמרתי וראיתי סוג השאלות הנהדרות ואמרתי שלמה לא לשלב אותן תוך כדי השילוב בשיעורים מתוקשבים אולי וזה לא בדוק בהמשך הילד יתחיל להתרגל שהוא ירגיש אחרת דרך חקר ולא רק תשובה נכונה של מספרין אלא הוא יכול לעמוד על הלוח ויסביר למה!

פאתן