בשלובים: 3033 חברי רשת, 204.קבוצות

Despite Hype, Companies Doubt the Benefits of Collaboration Tools

841 צפיות
  • ציבורי
מאת יענקל 11:04 @ 24-03-2011

קטגוריות: טכנולוגיה, תקשוב

www.readwriteweb.com

כולם יודעים שכשמדובר בתקשוב החינוך מפגר אחרי עולם העסקים. (לו היה לי שקל עבור כל פעם שמישהו הכריז שכיתת הלימוד לא השתנתה כלל וכלל במאה השנים האחרונות ....) אבל מה שכולם יודעים לחוד והמציאות לחוד. מתברר שעולם העסקים איננו ממהר לאמץ כלים של מדיה חברתית. סקר של Forrester Research מצביע על כך שרוב החברות אינן מוצאות יעילות או כדאיות רבה מהכלים האלה.

כתבה באתר ReadWriteWeb מדווחת על הסקר. מתברר שהערך הגדול ביותר בעיני החברות הוא בחסכון בהוצאות נסיעה (דבר שיכול להיות משמעותי בחינוך, אבל לא בהכרח מרכזי). מציינים שאולי המצב הזה עתיד להשתנות, אבל לעת עתה ...:

Instead, most companies are seeing very few, if any, benefits from online collaboration software, at least according to a new report by Forrester. Of the survey's respondents, 64% said they saw anywhere from zero to four benefits after implementing collaboration software.

בחינוך (המפגרת לאחור, כמובן) אנחנו כבר רצים עם הכלים האלה (לטוב או לרע), ואולי מפני שהנקודה החשובה אצלנו איננו רווח כספי אלא רכישת דעת, אנחנו בוחנים ברצינות את הכדאיות של כלים שיתופיים.

יענקל

גאה להיות חבר של OLE של מכון מופ