בשלובים: 3187 חברי רשת, 206.קבוצות

לימודי הנהלת חשבונות – איפה לומדים ומה עושים עם זה

15 צפיות

אחד התחומים הפופולאריים ביותר ללימודים בקרב צעירים וצעירות אחרי צבא וכן בקרב מבוגרים אשר מעוניינים לרכוש מקצוע, בין אם זה באופן כללי ובין אם זה לצורך פיתוח קריירה שנייה, הם לימודי הנהלת חשבונות.

לימודים אלו מאפשרים לכל מי שמסיים אותם, לעסוק בתחום, בין אם כשכירים בחברות, עסקים, עמותות וארגונים, בחצי משרה או במשרה מלאה ובין אם כעצמאים אשר מספקים שירותים לחברות וגורמים שונים. צריך להוסיף שכיום לא מעט מבוגרי התחום, עוסקים בו כפרילנסרים, הם מספקים שירות לחברות ספציפיות או למכלול של חברות וכל זה מהבית, בתנאים שונים מאשר של שכירים.

ניתן היום למצוא מגוון מקומות אשר בהם נערכים לימודי הנהלת חשבונות. לימודים אלה נערכים בדרך כלל במכללות ובתי ספר מקצועיים ופחות באוניברסיטאות שם מתמקדים בלימודי חשבונאות וראיית החשבון. כפי שאנחנו יודעים, קיים הבדל בין השניים הן בתכנים והן בהרשאות שניתנות לבעלי מקצוע בשני התחומים הנ"ל.

בדיוק כמו שקיים הבדל בין לימודי ראיית חשבון ללימודי הנהלת חשבונות, כך אנחנו יכולים למצוא גם מדרגים במסגרת לימודי הנהלת חשבונות. קיימים לימודי הנהלת חשבונות 1,2, לימודים בסיסיים ומתקדמים. ההבדל בין סוגי הלימודים הם בסוגי החשבונאות שלומדים בכל אחד מהתחומים, מקצועות הליבה של כל סוג, ומן הסתם עצם העובדה שמי שלומד הנהלת חשבונות 2 יש לו יכולות וידע לבצע יותר דברים מאשר בהנהלת חשבונות 1. הלימודים הראשונים נחשבים בסיסיים, בעוד השניים נחשבים מתקדמים.

חשוב להדגיש, בשני התחומים, החומר הנלמד מתחלק בין מעשי לתיאורטי, ומן הסתם, בשניהם צריכים לשלוט היטב על מנת להצליח במבחנים ולהוציא תעודה אשר תאפשר בסיום הלימודים, לעסוק בתחום כחוק.

מה אפשר לעשות עם תעודה בהנהלת חשבונות

כאמור, לימודי תעודה בתחום זה מאפשרים לעסוק בו בתור שכירים וכן בתור עצמאים. כמו כן, לא מעט בעלי עסקים ובעלי מקצוע לוקחים קורסים בהנהלת חשבונות מתוך כוונה להשתמש בידע שהם רוכשים במהלכם, על מנת שהם לא יצטרכו לשכור עובדים מבחוץ שינהלו עבורם את החשבונות, וכך הם יוכלו לעשות זאת בעצמם.