בשלובים: 3183 חברי רשת, 206.קבוצות

דיור מוגן

25 צפיות

 

דיור מוגן

בית דיור מוגן הינו מקום המיועד לבני גיל הזהב הרוצים לעזוב את ביתם לטובת סביבה מוגנת ושמורה יותר המציעה הטבות שונות ומגוונות לקהילה המתגוררת בה. הדיור המוגן הפך פופולרי עם השנים במיוחד לבני המעמד העליון ויותר אנשים המגיעים לגיל הזהב שוקלים את המעבר לסביבה זו כאפשרות לגיטימית בהחלט.

 

דיור מוגן- הרבה יותר מבית אבות

עקב גיל קהל היעד המשותף לדיור המוגן ולבתי האבות נוטים אנשים לא להבחין בשוני בין שני המוסדות:

 דיור מוגן בניגוד לבית האבות, מציע פעילויות חברתיות מגוונות, פעילויות ספורטיביות, ספריה, חוגים, בריכת שחיה, שירותי רפואה, בנוסף, דיור מוגן כשמו הוא ומציע אבטחה בכל שעות היממה, עזרה בהתניידות על ידי מוניות ותחבורה ציבורית ותחזוקת הדירה.

 הדיור המוגן מיועד לבני הגיל השלישי המעוניינים ומסוגלים לקיים את חייהם בעצמאיות, לעומת בית אבות לשם מגיעים אנשים הצריכים עזרה סיעודית ואין בו בד"כ את כל ההטבות היוקרתיות שמציע הדיור המוגן.

 

מימון הדיור המוגן

 

מימון הדיור המוגן מורכב לרוב משני חלקים: פיקדון, ודמי אחזקה חודשיים הנגבים לטובת תחזוקה, מים, ארנונה וכ'ו. במסלול הפיקדון הדייר ייתן פיקדון על סכום של מאות אלפי דולרים עד מיליונים שינוכו ממנו דמי שחיקה ולאחר מספר שנים יחזירו את הכסף הנותר לאדם או למשפחה אם הדייר נפתר. ישנו מסלול ללא פיקדון התופס תאוצה בעיקר אצל אנשים שאין להם מספיק חסכונות כדי לשלם את דמי הפיקדון ובמקום הפיקדון הם משלמים שכר דירה חודשי גבוה יחסית על סך כמה אלפי שקלים.

 

כיצד תבחר את הדיור המוגן המתאים לך?

היום הדיור המוגן הפך למקום אידיאלי למגורים ופופולרי בעיני אנשים רבים המגיעים לגיל השלישי והוא רק הולך ותופס תאוצה. איך נדע מהו המקום האידיאלי בשבילנו? לכל אדם יש קריטריונים החשובים לו ולפיהם מומלץ לו לבחור את הדיור המוגן האופטימלי עבורו. למשל:

לאדם בעל משפחה הרוצה לעבור לדיור מוגן ובו בזמן להיות קרוב למשפחתו מומלץ לחפש דיור מוגן הקרוב לאזור מגורי משפחתו.

לאדם ללא רכב שחשובה לו התניידות עדיף לחפש מקום בקרבת תחנת של תחבורה ציבורית כגון: אוטובוסים ומוניות.

לאדם בעל מגבלות תזונתיות כמו סוכרת חשוב לבדוק מהי התזונה המוגשת בדיור המוגן והאם יש לו את האפשרות לאכול שם מבלי לפגוע בבריאותו.

לסיכום הדיור המוגן הינו מקום המציע שלל הטבות לבני גיל הזהב ויכול מאוד להקל על חייהם, הוא אינו זול אך מציע פתרונות גם לאנשים ללא חסכונות רבים, האפשרויות הן רבות ונותר לנו רק לבחור...