בשלובים: 3188 חברי רשת, 1 עכשיו ברשת, 206.קבוצות

איך להצליח ליצור יותר קשרים משמעותיים ואינטימיים עם אחרים?

384 צפיות
איך להצליח ליצור יותר קשרים משמעותיים ואינטימיים עם אחרים?

מרגישים שאנשים בחייכם לא מכירים אתכם באמת?

לא מצליחים ליצור קשרים משמעותיים?

מרגישים שאתם לא מצליחים לשחרר את הברקס מול אחרים?

זאת תחושה די מוכרת ונפוצה של הרבה אנשים, במיוחד בתקופה האחרונה בה התקשורת הפכה להיות הרבה פחות אישית/רגשית כשמרביתה מתנהלת בוואטסאפ, ורגש מתבטא רק דרך אימוג'י.

כשאין חברים קרובים מולם אפשר להיפתח ולשתף בקשיים/פחדים/הצלחות - יש הרבה פעמים הרגשה של בדידות וריקנות, גם אם חווים הצלחה בתחומים האחרים.  השאיפה של רוב האנשים היא להיות משמעותיים עבור אנשים אחרים ברמה אישית.  

זה לא קל לבנות קשר משמעותי אינטימי עם אדם חדש, גם אם זה רק ידידותי.  צריך בהדרגה לבטוח בו ולשתף דברים אישיים שבדרך כלל לא משתפים כל אחד.  זה דורש לקחת סיכון.  להרבה אנשים הסיכון הזה גדול מדי והם מעדיפים לא לשתף, מאשר לקחת סיכון ולהגיד משהו שהצד השני יפרש לא נכון וזה ישבש את כל היחסים.  כשמדובר במישהו מהעבודה/משפחה/שכונה - זה יכול להיות מאיים סיכון כזה כי אם זה לא ייצא טוב אז צריך להתמודד עם ההשלכות אחר כך כשפוגשים את האדם הזה כל פעם מחדש.

למצבים כאלה נוצרו קבוצות ייעודיות בהן אפשר לתרגל את הסיטואציה הזאת בלי חשש, בסביבה מנותקת מחיי היום יום, עם אנשים אחרים שחווים את אותו הקושי - וככה להתמודד עם זה יחד.  קבוצה כזו נפגשת לרוב פעם בשבוע לשעה וחצי, והיא מונה לרוב עד 8 משתתפים. 

מטרת הקבוצה לשמש מדגם מייצג של העולם בחוץ, בה אפשר לתרגל את יצירת הקשרים.  בקבוצה יש שיחה חופשית בה כל אחד יכול לשתף בדברים אישיים וגם להגיב למה שאחרים משתפים.  זה מקום גם כדי ללמוד איך אחרים תופסים אותך, כי יש אופציה לבקש ולתת משוב אישי.  הרבה פעמים אנשים מעבירים שנים רבות בלי שמישהו אומר להם בכנות משהו לגביהם.  למרות שלשמוע פידבק אישי זה קשה - זה חשוב כי רק ככה אפשר להשתנות להתקדם.  קבוצה כזו מאפשרת לכל משתתף לבחור איך הוא מתמקם בשיחה, איך הוא מציג את עצמו, איך אחרים מגיבים לנושאים שהוא משתף והאם התגובות האלה טובות לו או לא?  

בהדרגה לומדים איזה צורות תקשורת עובדות, ואיזה מכשילות, ולומדים להוריד מחסומים ולבטוח באנשים אחרים יותר מבעבר.  ככל שבוטחים באחרים יותר ומסכימים להיות כנים ופגיעים מולם - ככה הם יהיו אותו דבר כלפיכם.  כשזה קורה משני הצדדים - נוצר קשר משמעותי ואינטימי יותר שלרוב יחזיק יותר זמן וימלא יותר משמעות בחיי כל צד.

עמותת מים שקטים - מציעה אופציה של קבוצה כזו, כל יום רביעי בין 19:00-20:30 במרכז ת"א, עם הנחיה מקצועית.

לפרטים נוספים על הקבוצה ואפשרויות ההצטרפות - היכנסו לקישור