בשלובים: 3184 חברי רשת, 1 עכשיו ברשת, 206.קבוצות

שימוש בחברות אבטחה פרטיות בעיתות חירום

272 צפיות
  • ציבורי
מאת יואב 15:32 @ 01-01-2018

מדינת ישראל רוויה באתגרים ביטחוניים. בזמנים רבים (יש שיאמרו - מדי) קיימת היערכות בטחונית מוגברת של כוחות הביטחון. בין כוחות הביטחון עומדת משטרת ישראל ולצד תפקידה כאחראית על בטחונם האישי של אזרחי ישראל, נתונה היא מעת לעת לעומסים חריגים, כאלה שמונעים ממנה לתת מענה הולם לבעיות אבטחה שאינן פח"ע.

בשל כך קיימת מגמה הולכת וגוברת של עסקים/מוסדות/אזרחים פרטיים להיעזר בשירותה של חברת אבטחה פרטית.

חברה שכזו מסוגלת לספק פתרונות שמירה ואבטחה למגוון צרכים בהתראה קצרה, במוכנות גבוהה וביעילות שאינה נפסדת מיעילותה של המשטרה. קיימים צרכים רבים של אזרחיים או מוסדות אשר ממולאים ע"י חברות שמירה כתחליף למשטרה ולכוחות ביטחון מוסדיים.

ניתן להביא כדוגמא אבטחה בישובים ברחבי הארץ. זה מכבר התפרסמו מקרים רבים על אזרחים תושבי מושבים וקיבוצים שמפעילים "משטרות פרטיות" למיגור תופעות ונדליזם ופריצות לישובים, זאת לאחר שלא קיבלו מענה בנתיבים הפורמאליים וכשידה של משטרת ישראל קצרה מלעזור באירועים קיצוניים וחוזרים של גניבות ונזקים לתושבים.

השימוש בחברות אבטחה פרטיות צובר כאמור תאוצה והוא ככל הנראה ייגבר לאור מגבלות התקציב של משטרת ישראל והעובדה כי הצרכים האבטחתיים של אזרחיה רק גוברים, קל וחומר ברגעי חירום, כשכל מאמצי המדינה מופנים להגנה מפני פעילות פח"עית בגבולות והגנה מרחבית.