בשלובים: 3188 חברי רשת, 206.קבוצות

לפרגולה האיכותית

338 צפיות
  • ציבורי
מאת אלי עטר 10:03 @ 29-11-2017

קטגוריות: אמנויות, מיומנויות

במבוק לפרגולה האיכותית

אחד הדברים החזקים יותר מבין חומרי הבנייה הטבעיים בכל בית הוא הבמבוק. במקורו, הוא מגיע מאסיה, אך התגלה במהרה כי הוא יכול לגדול בעוד מקומות, וישנם כ-1000 זנים שונים הגדלים בתנאים שונים. בישראל לא גדל הבמבוק בגלל תנאים שלא מתאימים עבורו. הבמבוק הינו עץ קשיח מאוד, ומשתמשים בו בעיקר כחומר בנייה למוצרים שצריכים להכיל עומס רב עליהם, כגון דקים.

כיום, משמש הבמבוק גם במבוק לפרגולה, על מנת ליצור כיסוי חזק, ובעיקר יציב בפני תנאי מזג אוויר שונים. עוצמת הבמבוק והתנאים שהוא מסוגל לעמוד בהם מגיעים עוד מימיי הגדילה שלו, מאחר והבמבוק הינו עץ דק מאוד, אשר עובר דרך תנאים קשים, מה שמחזק אותו עוד יותר כל פעם מחדש.

כיצד מכינים את הבמבוק לשימוש?

עץ הבמבוק במקורו הינו עגול, ולכן על מנת שהוא יהיה טוב לבניית פרגולה, הוא זקוק לתהליך של יישור ושיטוח, מבלי לשבור אותו, ומבלי לפגוע בו בשום אופן. תהליך זה נוצר תחת לחץ גדול, ובנוסף כך מחברים מספר עצי במבוק, ויוצרים פלטה אחת. לאחר מכן, משייפים עוד חלקים מיותרים, בכדי שתהיה פלטה אחת שלמה וחלקה, וצובעים את הפלטה בשכבת מגן, על מנת שהפלטה לא תיפגע בעת רטיבות, או מרוחות.

מדוע מכינים במבוק לפרגולה?

הסיבה לכך היא שפרגולה איננה חד פעמית, והשימוש בה הוא חוזר למספר שנים. חלקים מסוימים אנו בונים עם במבוק, מהסיבה שאלה הם החלקים הקריטיים בפרגולה, כמו לדוגמה הרגליים שלה.

טיפים לאחזקה מקצועית של פרגולה

על מנת שהפרגולה שלכם תהיה טובה ובטוחה לשימושים חוזרים במהלך השנים, חשוב להשגיח עליה, ושתהיה יציבה לעוד מספר שימושים. את הפרגולה כדאי מאוד לצפות בעוד חומרים שישמרו על הבמבוק, ולחזק זאת עם צבע מיוחד.

לחצו כאן לקבלת פרטים נוספים אודות פרגולות מעץ גושני