בשלובים: 3187 חברי רשת, 206.קבוצות

המקצועות המבוקשים ביותר 2017: הנדסה, מדעי המחשב ורפואה

225 צפיות
  • ציבורי
מאת רביבניק 15:46 @ 31-10-2017

קטגוריות: חינוך גבוה, מדעים

מדי שנה צעירים רבים מתחבטים בשאלה איזה מקצוע כדאי להם ללמוד, מהם המקצועות המבוקשים והנדרשים ביותר, מהן אפשרויות התעסוקה והשכר בכל מקצוע ואיזה מקצוע יבטיח להם קריירה משגשגת, אפשרויות קידום, סיפוק בעבודה, אתגר ותנאים טובים. לכן, אין זה פלא כי ברשימת המקצועות המבוקשים ביותר ניתן למצוא את מדעי המחשב, מקצועות הנדסה שונים ורפואה.

מקצועות לימוד מבוקשים מותאמים לביקוש בשוק העבודה

כשהיינו ילדים קטנים ושאלו אותנו מה אנו רוצים להיות כשנהיה גדולים, לכל אחד היה חלום מעט שונה. יש ילדים שענו כי ברצונם להיות שוטרים או כבאים, אחרים העדיפו להיות וטרינרים, רופאים, טייסים, לוחמים וקצינים בכירים בצבא, מהנדסים וכיוצא בזה.

עם זאת, המשק השתנה ברבות השנים, וכיום יש אפשרויות תעסוקה חדשות שלא היו בעבר, הביקוש למקצועות שונים משתנה בהתאם לצורכי ומאפייני השוק, ורבים מהצעירים כיום מעדיפים ללמוד מקצועות כמו הנדסה, רפואה ומדעי המחשב לעומת הביקוש הגבוה שהיה עד לפני כשני עשורים למקצוע עריכת דין, הוראה וכדומה.

צעירים כיום מודעים לכך ששוק העבודה רווי, דינמי ומשתנה מתקופה לתקופה. רבים בוחרים את מקצוע הלימוד בהתאם לביקוש הקיים במשק, לכן רבים מעדיפים ללמוד מקצועות הנדסיים כמו הנדסת מחשבים ותוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת בניין (הנדסה אזרחית), אלקטרוניקה, אופטיקה, תקשורת ותחומי הנדסה נוספים.

בנוסף, כפי שציינו, ברשימת המקצועות המבוקשים ביותר מככב תחום מדעי המחשב על רבדיו וגווניו השונים. ישראל נחשבת למעצמת הייטק מובילה בכל העולם, צעירים רבים חולמים להיות יזמים מובילים ולהצליח לפתח תוכנות, אפליקציות ומוצרים חדשים כדי לעשות אקזיט עליו כולם מדברים ומשוחחים.

גם מקצוע הרפואה עדיין מבוקש בקרב רבים, למרות המשכורת ההתחלתית הנמוכה והתנאים הכמעט בלתי אפשריים בשנים הראשונות. למקצוע הרפואה יש עדיין הילה יוקרתית, רבים פונים ללמוד תחום זה בגלל עניין אישי, תחושת שליחות ורצון להציל חיים ולסייע לאנשים רבים הסובלים ממחלות שונות ומבעיות רפואיות מגוונות.

מעוניינים לעבוד בחברות גדולות ומובילות

כאמור, צעירים רבים בוחרים כיום את מקצועות הלימוד בהתאם לאפשרויות התעסוקה במשק המקומי, תוך פזילה אפשרית גם לאפשרויות תעסוקה באירופה, בארה"ב ובמקומות נוספים על פני הגלובוס. ראוי לציין כי רבים מעדיפים להשתלב בעבודה נחשקת בחברה גדולה, למשל מיקרוסופט, גוגל, אמזון, אפל, טבע, אינטל, צ'ק פוינט, חברות בנייה מובילות ועוד.

לכן, מקצועות הלימוד המבוקשים והפופולריים ביותר בשנים האחרונות הם בעיקר מקצועות המאפשרים לעבוד בחברות הגדולות במשק הישראלי. צעירים רבים כבר הבינו כי כיום נהוג להחליף עבודות מספר פעמים, לכן הקביעות פחות משחקת תפקיד בשיקולי הצעירים, כמו כן כולם רוצים ליהנות מתנאים סוציאליים מעולים, לעבוד בחברה המציעה סביבת עבודה מודרנית ומתקדמת, עם טיולים, פינוקים רבים וכמובן מקום בו עובדים צעירים מוכשרים נוספים.

לסיכום, חשוב לבחור מקצועות לימוד בהתאם לשוק העבודה הדינמי, אך גם בהתאם לכישורים האישיים, ליכולת השכלית ולרחשי הלב.