בשלובים: 3033 חברי רשת, 204.קבוצות

שמאות רכוש

383 צפיות
  • ציבורי
מאת אלון ספקטור 17:01 @ 28-03-2017

שמאות רכוש

שמאות רכוש היא בין המקצועות המבוקשים ביותר בארץ בעולם. מדי יום מבוצעות אלפי עסקאות של קנייה ורכישה של רכוש מסוגים שונים. כאשר מדובר ברכוש בשווי רב כגון מכוניות ודירות אין מנוס מלהשתמש בשירותיהם של שמאי הרכוש על מנת להעריך את שווי הנכס, מכונית או כל דבר אחר. מעבר לכך, שמאי רכוש רבים מועסקים בחרות ביטוח ובנקים שתפקידם הוא להעריך את ערך הרכוש המבוטח או את ערך הדירה שלקוחות הבנק רוכשים או המשכנתא של הבנק. במאמר הבא נציג סיבות ללמה כדאי ללמוד שמאות.

 

הזדמנויות תעסוקה נרחבות

כאמור למעלה, שמאות בכלל ושמאות רכוש בכלל הם תחומים מאוד מגוונים ולכן גם אפשרויות התעסוקה בהם נרחבים. שירותיהם של שמאי רכוש נדרשים בכל העסקאות השונות של קנייה ומכירה. כמו כן, כפי שהוסבר למעלה שמאי רכוש דרושים בחברות ביטוח ובנקים למגוון רחב של משרות.

 

אופן העבודה

שמאות רכוש היא מקצוע מאוד מגוון, מעניין ומאתגר. חוץ מהיותו תחום מעניין ומאתגר שמאי רכוש נהנים מתנאי עבודה מעולים. מי שמכיר שמאי רכוש באופן אישי יודע שהם לבושים במיטב האופנה, מכנסי אלגנט יקרים וחולצות מכופתרות מהמותגים הטובים ביותר. כמו כן, שמאי רכוש מבלה המון זמן במשרד נוח וממוזג שבו הוא נפגש עם לקוחות ומנתח את החומר שאסף.

 

לימודי שמאות

חוץ מתנאי עבודה מעולים גם באוניברסיטה תחום השמאות נחשב לתחום מאוד יוקרתי. סטודנטים שלומדים שמאות בכלל ושמאות רכוש בפרט נהנים מחוויית למידה מעניינת ומאתגרת. כמו כן, הסטודנטים זוכים להימצא בסביבה תומכת של סטודנטים ומרצים חזקים ששואפים לנוע קדימה ולהצליח.

 

משכורת על עבודות השמאות

מקצוע השמאות הוא מקצוע מוערך מאוד. אנשים העובדים במקצוע השמאות נהנים ממשכורת גבוהה מהממוצע. המשכורת נגזרת מניסיונו של השמאי בתחום ומושפעת מהיותו של השמאי שכיר או עצמאי. שמאי מתחיל ללא ניסיון יתחיל את דרכו עם משכורת יפה של 4,500-500 ₪ ומשם אפשר להמשיך ולהתקדם למשכורות גבוהות שקשה למצוא במשרות אחרות במשק.