בשלובים: 3023 חברי רשת, 1 עכשיו ברשת, 204.קבוצות

ההבדל בין מבחן פסיכומטרי באנגלית למבחן sat:

1225 צפיות
  • ציבורי

כול מי שמתכנן ללמוד בלימודי השכלה גבוהים יודע שהוא צריך ציון פסיכומטרי גבוה, אם הוא רוצה להתקבל לפקולטה פופולרית. מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן אשר דורש הכנה רצינית והמבחן עצמו מתמקד  בשלושה נושאים עיקריים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית בארה"ב נהוג גם לקיים בחינה פסיכומטרי שנקרא בחינת SAT. בחינת הsat  דומה בנושאים שלה לבחינה הפסיכומטרית הנהוגה בארץ והנושאים הם: ידע בכתיבה, מתמטיקה וקריאה. כמו  במבחן הפסיכומטרי בארץ  גם הציון הגבוה ביותר במבחן SAT הוא 800 ואילו הנמוך ביותר הוא 200.

הבדלים נוספים בין שני המבחנים:

א. זמן: במבחן ה SAT  האמריקאי הזמן לענות על כול שאלה הוא 68 שניות שזה 10 שניות יותר מאשר המבחן הפסיכומטרי שעושים בארץ. נתון זה יכול להפוך את המבחן ליותר קל אצל בחינת הsat  ולהוריד לחץ של זמן מהנבחן. יש לציין שבשתי הבחינות יש לענות על 200 שאלות ב 4 שעות בלבד.

ב.הפסקה: דמיינו שיש לכם הפסקה כול שעה במבחן הפסיכומטרי להתרעננות ורוגע ובכן זה המצב במבחן פסיכומטרי באנגלית. במהלך ה 4 שעות זכאי הנבחן ל 4 הפסקות בכול שעה עגולה, מה שאי אפשר להגיד ל המבחן בארץ שאסור הפסקות בכלל.

ג.שימוש במחשבון: במבחן האמריקאי כן מותר להשתמש במחשב לפתרונות בנושאים מתמטיים, מה שאי אפשר להגיד על הבחינה בארץ שכמובן שימוש במחשב הוא אסור.

ד.מבחן אמריקאי: בחינת הSAT  היא כולה מבחן אמריקאי בניגוד למבחן הפסיכומטרי בארץ שלא הכול זה שאלות אמריקאיות והוא כולל גם כתיבת חיבור ותשובות רב ברירה.

איזה מבחן עדיף לעשות:

 את בחינת הsat  האמריקאי נהוג לבצע עוד לפני סיום התיכון כהכנה ללימודי הקולג' האמריקאי. הבחינה עצמה מעט יותר קלה אך היא כמובן באנגלית, נתון שלא מתאים לכול אחד. יש נבחנים שיגידו שזה לא משנה שהמבחן באנגלית ושיש להם אצר מילים מספיק גבוה וזה למעשה נכון, כי לא מדובר בפסיכומטרי באנגלית שהכוונה שלו זה להכשיל את הנבחן  בשלב השאלות.  הציונים במבחן ה SATשישראלים עושים גבוה בהרבה מהציונים שעושים במבחן הפסיכומטרי הרגיל בארץ, אך יש לזכור, לא כול המוסדות מוכנות לקבל רק את בחינת  SAT ומוסדות השכלה שונים יבקשו להמיר את המבחן לציון הפסיכומטרי בארץ או שבכלל לא יקבלו את הציון במבחן באנגלית. לכן יש לבדוק לפני הבחינה איפה אתם רוצים ללמוד ומה היחס שלהם לבחינות השונות.

לסיכום:

תקופת הלימודים לפסיכומטרי יכולה להיות קשה ומלחיצה ובטח שאתם שואפים לציון גבוה. בחינת הsat  מתאימה לדוברי אנגלית, אך גם מי של דובר אנגלית זכותו להיבחן במבחן.  על הנבחן כמובן לדעת לדעת שזה סוג של פסיכומטרי באנגלית.  לא כול מוסדות להשכלה גבוה מקבלים את תוצאות בחינת הSAT ולכן יש לבדוק מה הם התנאים והאם כן יש אפשרות להמרת הציון למבחן הפסיכומטרי נהוג בארץ.