בשלובים: 3023 חברי רשת, 1 עכשיו ברשת, 204.קבוצות
  • בלוגים
  • מוטי
  • כיצד סדנת מיינדפולנס יכולה לשפר ריכוז של מבוגרים

כיצד סדנת מיינדפולנס יכולה לשפר ריכוז של מבוגרים

1046 צפיות

 

בעידן הנוכחי, המדיטציה תופסת מקום נרחב יותר בתודעה הציבורית. מה שהיה בעבר נחלתם של היפים ואנשי ניו אייג' הזויים לכאורה, הפך לפעילות מקובלת ומוכרת, שאינה מעוררת הרמת גבות או התייחסות לא רצינית כלפי העוסקים בה. קיימים סוגי מדיטציה שונים, ולכל מדיטציה היתרונות והחסרונות הייחודיים שלה. המאמר הבא ידון ביתרונות שמעניק תרגול מדיטציית מיינדפולנס לעובדים.

 

מהי מדיטציית מיינדפולנס

 

על קצה המזלג, מבלי להקיף חלקיק מהיריעה, מיינדפולנס היא הזמנה להתבונן במה שקורה לך ברגע הנוכחי. ללמוד ולפתח שימת לב למהלכים שמתחוללים בתוכך, סובבים אותך ומניעים אותך במהלך היומיום. שימת לב למחשבות המתרוצצות במוחך ללא הרף,לדאגות, ללחץ, לרגשות, לתחושות, לגוף, לשרירים, ליציבה. תרגול מיינדפולנס מלמד אותך לשים לב לעצמך באופן לא שיפוטי, פשוט להתבונן. מתוך ההתבוננות עולה הבנה, התודעה לומדת למצוא את השקט שלה, ומתוך השקט עולה רגיעה, שמחה, בהירות מחשבה. התהליך מאפשר פיתוח ריכוז ואפשרות לנהל תהליכים עבור העובד או המנהל בתוך הארגון ואף בחיי היום יום- בחיי המשפחה, בעת שינויים בחיים או בקריירה, בתהליכי חיפוש עבודה וכדומה. מדיטציית מיינדפולנס היא פשוטה וקצרה יחסית, ומותאמת לקהלי יעד שונים. כך ניתן ליישמה בבתי חולים, הן לצוות והן לחולים, בבתי ספר, לצוות ההוראה ולתלמידים, בבתי סוהר ובמקומות עבודה.

 

מיינדפולנס במקום העבודה

 

סביבת העבודה שלנו היום היא לרוב סביבה עתירת לחץ. המנהלים טרודים במשימות רבות, ולעתים אינם יכולים למצוא את השקט שיאפשר להם גם להזיז דברים, וגם להקשיב לעובד העומד מולם. העובדים, לעומת זאת, נתונים ללחץ של הספקים, ולא מצליחים לנשום ולהירגע, כי תמיד יש עוד משהו שצריך לעשות. כתוצאה מכך, לרוב גם המנהל וגם העובדים מוצאים עצמם פועלים על אוטומט. תרגול מיינדפולנס מעניק למנהלים את היכולת למצוא נתיב לשקט פנימי, שמאפשר להם להקשיב ולראות את עצמם, ומתוך זה מתפתחת היכולת להקשיב לעומד מולם, בין אם זה עובד, יועץ, מתחרה או שותף עסקי. הקשבה מלאה יכולה להיות מקור לפתרונות יצירתיים,שכן גם דעות שאינן מתיישבות עם דעתך, אם תקשיב להן באמת תוכל ללמוד מהן , להתקדם ולהתפתח. בשביל מנהל, יכולת ההקשבה היא מנוף לפתרונות יצירתיים שיקדמו את העסק, כמו שאמרו חכמינו, אין סכין מתחדדת אלא על ידי רעותה. תרגול מיינדפולנס עוזר לנו לצאת מהאוטומט, וכך הפעולות שלנו, כעובדים וכמנהלים נהיות יעילות, ממוקדות ואפקטיביות יותר. בנוסף לכך, תרגול מדיטציה יומיומי משפר את איכות החיים הכללית, מעלה את מצב הרוח, ואנשים שמחים ומרוצים יותר הם גם עובדים טובים יותר.

 

כיצד תרגול מיינדפולנס יכול לשפר את הפריון והפרודוקטיביות בעבודה

 

  • תרגול מיינדפולנס מפחית התנהלות אוטומטית, ובכך מאפשר חשיבה יצירתית, מחוץ לקופסא.
  • מדיטציית מיינדפולנס מלמדת אותנו להקשיב לעצמנו, כך אנו שמים לב לתנוחות ישיבה שיוצרות לחץ וכאב, לתגובות של לחץ, ולומדים להפחית אותם, כאשר יותר נוח לנו אנו יותר פרודוקטיביים.
  • שימת לב לעצמנו מלמדת אותנו בעקיפין לשים לב לאחר, כך עבודת הצוות נהיית יותר יעילה.
  • מנהל שיודע להקשיב לעובדיו ישפיע לטובה על סביבת העבודה של החברה.
  • סביבת עבודה רגועה ומרחב עבודה נעים ישפרו את האפקטיביות והפרודוקטיביות של העובד.

 

 

לסיכום

 

נגענו בקצרה ביתרונות של תרגול מיינדפולנס בסביבת עבודה וכיצד התרגול יכול להועיל לעובד ולחברה. תרגול מדיטציית מיינדפולנס יכול להועיל לכל אדם, הוא כבר מיושם בארגונים שונים, בבתי חולים, במוסדות חינוך ובבתי סוהר, והתוצאות חיוביות ומדברות בעד עצמן. על מנת להביא את תרגול מדיטציית מיינדפולנס לחברה או לעסק, תוכלו לפנות לאנשים המוסמכים בהעברת סדנאות מיינדפולנס, שיתאימו לחברה את התוכן ההולם את צרכיכם. בעולם הרועש והמתרוצץ של היום, כל אדם יוכל להפיק תועלת מרגעים ספורים של שקט.