בשלובים: 3034 חברי רשת, 204.קבוצות

@VRider תחרות סטודנטים לקראת חג חנוכה: בנית חנוכייה וירטואלית עם אווטאר בעולם וירטואלי סקנד לייף

1833 צפיות
  • ציבורי
מאת חנן גזית 15:46 @ 25-11-2010

image

חג החנוכה מסמל ביהדות את האור, הגבורה והניצחון. סטודנטים במחלקה להנדסת תוכנה ובפקולטה לתעשיה וניהול ישתתפו בתחרות עיצוב חנוכייה וירטואלית תלת ממדית בתוך סקנד לייף במסגרת קורס מבוא למציאות מדומה וניהול בעולם וירטואלי. הסטודנטים יבנו ויעצבו חנוכיות מאבני בניין תלת מימד שניתנות לתיכנות ועיצוב דיגיטאלי כחומר ביד היוצר. על המנורה להיות מקורית ולכלול שמונה קנים ושמש, מערכת אפקטים ויזואליים של אור הנרות, אלמנט אינטראקטיב של המנורה עם אווטארים בסביבה.

כמארגן התחרות ומרצה בקורס, חג החנוכה לדעתי הוא הזדמנות פז לחבר בין תוכן ערכי לבין מטרות הוראה ולמידה בנושא מציאות מדומה בדרך חווייתית. אתגר החנוכייה הוירטואלית דורש מכל סטודנט להגיע לפתרון הנדסי ועיצובי מקורי וליישם את מיומנויות הלמידה שלו באופן יצירתי. סקנד לייף הוא עולם וירטואלי עם כלכלה אמיתית שבו כל התוכן נוצר על ידי משתמשיו ודרך התחרות הסטודנטים ילמדו על מודלים ניהוליים עסקיים ומוצרים וירטואליים. בין הקריטריונים לשיפוט: פתרון הנדסי ועיצוב מקורי, אסטטיות, תיכנות אינטראקטיב. התחרות הינה חלק מתוכנית הלימודים של הקורס.

את כל החנוכיות שיפותחו עם אווטאר על ידי הסטודנטים יהיה אפשר לראות במרחב וירטואלי במעבדה למציאות מדומה של המחלקה להנדסת תוכנה של ביה"ס הגבוה להנדסה ועיצוב שנקר בתוך סקנד לייף. בתחילת חג חנוכה יערוך צוות השיפוט שמורכב מסגל המחלקה ביקור בתחרות ויקבע מי הן שלושת החנוכיות המקוריות ביותר. היוצרים יזכו בפרסים במטבע וירטואלי שניתן להמרה בכסף אמיתי ובארגז כלים לפיתוח.

למידע ופרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עימי קשר כאן בשלובים או בדואל תוך ציון הנושא בכותרת הודעתכם: חנוכיה וירטואלית

ד"ר חנן גזית | gazit(at)shenkar(dot)ac(dot)il


שילבת בפועל משחקי מחשב / פעילות חינוך עם אווטאר בתוך עולם וירטואלי ככלי למידה?  נתקלת בדוגמה טובה לכך? אני מזמין אותך להצטרף לקבוצה ולשתף כאן